مراقب باشید گمراه نشوید!

چند روز پیش داشتم روزنامه خراسان رو می خوندم دیدم در ستون یادداشت مطبوعات مقاله ای به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی بصورت خلاصه نوشته شده که بنده در اینجا به بخشی از مطالب این مقاله اشاره می کنم.(برای مطالعه این مقاله می تونید بر روی عنوان مقاله کلیک کنید.)

 دفاع بد از ولایت فقیه

نویسنده دراین یادداشت با بیان این که تداوم و تقویت نظام حکومتی مبتنی بر ولایت فقیه، با توجه به ویژگی منحصر به فردی که دارد، فقط با واقع گرائی و پرهیز از وابسته کردن آن به امور غیرواقعی میسر است می افزاید: با این مقدمه به سراغ سخن آیت‌ا...مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری می‌رویم که در نطق افتتاحیه اجلاس هفته گذشته خبرگان گفت: "نمی گوئیم که در رهبری اشکال نیست و ایشان خود نیز ادعای عصمت ندارند اما رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در طول 22 سال گذشته توانسته نظامی با این همه مشکلات را به جلو ببرد و این کار ساده‌ای نیست". (خبرگزاری فارس 15/6/90 و روزنامه جمهوری اسلامی16/6/90) این،‌ همان شیوه صحیح دفاع از ولایت فقیه است که بدون پناه بردن به امور غیرواقعی صورت گرفته است... اما افراد دیگری نیز مطالبی گفته‌اند که از لوازم عصمت است و جایگاه ولی فقیه را به جایگاه امام معصوم تغییر می‌دهد......درباره افرادی که برخلاف تصریح امام خمینی و رهبر معظم انقلاب و قانون اساسی، اصرار دارند بگویند ولی فقیه اشتباه نمی‌کند، باید گفت این افراد در عین حال که قصد دفاع از ولایت فقیه را دارند، متأسفانه از شیوه صحیح دفاع غافلند و به "دفاع بد" متوسل می‌شوند...بنابر این، حق اینست که همیشه از هر کس و هر چیز قصد دفاع کردن داریم، دفاعمان طبق موازین باشد و در هیچ موردی از چارچوب واقعیت خارج نشویم و نظرات شخصی را به اسلام نسبت ندهیم.

یادمه وقتی پست شما قضاوت کنید رو در باشگاه مجازی نوشتم فردی به اسم آقای محسن پریژه در پی اثبات این باور اشتباه و غلط بود که ولی فقیه خطا نمی کنه.

برای باطل بودن این تفکر که توسط افرادی همچون آیت الله یزدی داره رواج پیدا می کنه می تونید این مقاله رو مطالعه بفرمائید.

http://rovatehadis.com/archives/14667

اما در اینجا توصیه بنده به افردی مثل آقای پریژه اینه که در مورد حرفهائی که می شنوند بیشتر فکر کنن .

مراقب باورهاتون باشید چون این باور شماست که به رفتارتون جهت می ده.وقتی شما معتقد باشی ولی فقیه خطا نمی کنه مخالفش رو همیشه خطا کار می بینی!(خطای شناختی سیاه و سفید) و بر اساس این خطای شناختی ممکنه رفتار اشتباهی از شما سر بزنه.مثل توهین و هتاکی کردن و.... چون تفکر جزمی رفتار خشن رو با خودش به همراه داره و این سرآغاز انحراف شما می تونه باشه.

منفورترین افراد در روز قیامت در نزد خداوند افرادی هستند که آخرتشان را به دنیای دیگران فروخته باشند.(پیامبر اعظم (ص)).

همچنین پیامبر اعظم می فرمایند(ص) :

آفت دین سه چیز هست:فقیه دینی بدکار ، پیشوای ستمکار و مجتهدی که همچنان جاهل هست.

بنابراین طبق این حدیث فردی می تونه در عین فقیه بودن و مجتهد بودن جاهل هم و بدکار هم باشه.

حالا شما حدیثی رو بیارید که در اون گفته شده فقیه یا مجتهد مرتکب خطا نمیشه!حرفهائی از این جنس معیار شرعی نداره و ساخته ذهن مطرح کنندگانش هست.خداوند در قرآن کریم می فرمایند:از بسیاری از گمانها بپرهیزید.(سوره بقره)

بله!گمانهاتون رو جدی نگیرید!اساس دنیا بر گمانهای ما نیست!

حرفهایی از جنس حرفهای آیت الله یزدی رو جدی نگیرید.البته اینچنین حرفهائی فقط مختص به کشور ما نیست.

 قاضی مکه: ملک عبدالله، ولی امر مسلمین است!!!!

 

 عده ای هم باور می کنند!!!مراقب باشید گمراه نشوید!

           اگر می خواهید گمراه نشوید به قرآن مراجعه کنید.(امام رضا (ع))

 

پست بعدی:

مقابله با کمالگرائی(مقابله با باورهای شرطی)

 

 

/ 9 نظر / 9 بازدید
زرین تاج

خوب ظاهرا همه روی باورهاشون اصرار دارن . شاید من و شما همه که فکر میکنیم اسلام راستین یه چیزی ورای این چیزیه که داره اجرا میشه هم اشتباه کنیم و این یه باور غلط باشه. شما حاضرید با یه به اصطلاح کافر به مناظره بنشینید و قبول کنید که دینمون واقعا یه کم و کاستیهایی داره و این که میگن کامل ترین دین دنیاست فقط یه دروغه؟

افسر

سلام بهبود عزیز خوشحالم که دوباره تونستم باکس نظرات را باز کنم نمی دونم چه مشکلی بود اما خوبه که رفع شده. من تا مدتها خیلی درگیر این مباحث سیاسی با رنگ دینی بودم به واسطه اینکه همسر سابقم هم پست دولتی مهمی داشت و هم مراوداتمان بیشتر با اینگونه افراد بود. چیزی که خیلی در روابط صمیمانه بیشتر نمود داشت عدم باور افراد به گفته هایی بود که پشت تریبونها میزدند ! این مطلب هم در گفتارها و رفتارهای خودشون وهم خانواده شون معلوم بود. اما در کل آسیب خودشون را میزدند و امیدوارم همونطور که ذهن من از این آزار دهنده های گاه به گاه راحت شد جامعه هم با رفتن به سمت دانایی روز به روز بهتر بشه.

زرین تاج

چی شد؟ کمپوتی چیزی لازم ندارید بیاریم خدمتتون؟

امین

شهید دکتر مصطفی چمران یه حرف قشنگی می زنه: من نمی گویم ولی فقیه معصوم است، ولی ملتی كه به امر خدا و ولی فقیه اعتماد كند خدا اجازه ی اشتباه به آن رهبر را نمی دهد و به نوعی به او معصومیت می بخشد.

وتر

سلام ممنون بابت تذکر من مراقبم...شما هم مراقب باش

زیبا

ای فهیم ای آگاه ای خوب [گل]

امین

من هم همانند شهید چمران گمان می کنم و نظرم را در کامنت ها نوشتم. البته در نظر داشته باشید که در روایات معتبری داریم که امام زمان (عج) به یاری فقیه می شتابد و از خطا کردن او جلوگیری می کند. شهید چمران هم نمی گوید معصومیت. می گوید "به نوعی". عزیز باشید.

ترنم

سلام اینکه فرمودید: "حالا شما حدیثی رو بیارید که در اون گفته شده فقیه یا مجتهد مرتکب خطا نمیشه!"... حرف صحیحی نیست چون حدیثهایی در این زمینه هست که مضمون آن بدین شرحست که وقتی جامعه مسلمین سرپرستی برای خود در زمان غیبت انتخاب میکنند و او هم شخص با تقوا وعادل و پرهیزکاری باشد امام زمان (عج)حاضر نمیگذارد اشتباه تصمیم بگیرد و راهنمایی اش میکند.... به همین خاطر است که میگویند اگر ولی فقیه یک لحظه استکبار کند (یعنی از دایره تقوا و عدالت خارج شود) خودبخود ولایت ازاو ساقط میشود...بنابراین بنظرم خیلی صحیح نیست براحتی اسم اشخاصی را بیاورید که سالها ریش خود را در حوزه سفید کرده اند و همه حرفهای آنها را تخطئه کنید...خیلی بهتر است در این زمینه مطالعه بیشتری داشته باشید که یکی از منابع خوب مطالعه کتاب ولایت فقیه امام خمینی و همچنین سایت آیت الله مصباح است که به بررسی عقلی و نقلی موضوع میپردازند/ موفق باشید

رزمنده

مقام معظم رهبری «هدف استكبار جهانی - كه در راس آن آمریكا است - در مواجهه با ایران اسلامی، فقط اسلام است و هیچ مساله دیگری در میان نیست... آبادی خاك و گل بدون آبادی دل هیچ ارزشی ندارد... والله كه آمریكا از هیچ چیز ملت ایران به قدر مسلمان بودن و پایبندی به اسلام ناب محمدی ناراحت نیست.