قرآن ! من شرمنده توام.متفر

 

 قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند " چه کس مرده است؟ "

 

 چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است

 

 قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام .

یکی ذوق می کند که ترا بر روی برنج نوشته،‌ یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده ،‌یکی ذوق می کند که ترابا طلا نوشته ، ‌یکی به خود می بالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و …  آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم ؟

قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و ترا می شنوند ،‌ آن چنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند .. اگر چند آیه از تو را به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند ” احسنت …! ” گویی مسابقه نفس است …

قرآن !‌ من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه ،

‌خواندن تو آز آخر به اول ،‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان که ترا حفظ کرده اند ، ‌حفظ کنی ، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش نکنند .

خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو .

آنان که وقتی ترا می خوانند چنان حظ می کنند ،‌ گویی که قرآن همین الان به ایشان نازل شده است. آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیدیم.

 

 

---------------------------------------------------------------

-باشگاه مجازی هر دو هفته یکبار به روز می شود.

-این پست رو مطالعه بفرمائید:

هیچ چیز نمی تواند ناراحتم کند....(پیشتر در باشگاه مجازی مطالبی رو در باب تفکر علمی ، خدمت شما دوستان عزیزم عرض کرده بودم)

-عنوان پست بعدی:

در چه دنیائی زندگی می کنیم؟(بخش دوم)

 

 

 

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تندک

از خصوصیتون ممنون همیشه کامنتهای شما دلگرمم میکنه [گل]

زینب عظیمی

سلام ممنون از انتقاداتتون در مورد فونت و ... حق با شماست برخی از نوشته ها خیلی طولانی هستند و فکر کردم که برای مخاطبان خسته کننده باشه برای همین سعی می کنم که قسمتهای مهم و کلیدی نوشته ها رو درج کنم و در صورت استقبال ‌حتما ادامه مطلب رو میگذارم موفق باشید [لبخند]

پروا

سلام ممنون از راهنمایی و کمکتون خوشحالم از آشناییتون. مطالبتون خیلی قشنگه [گل]

زرین تاج

من هم شرمنده دکتر هستم که نتونستم خوب ایشون رو بشناسم. هرکسی هم که شناخت رفت کنج ز.ن.د.و.ن اون پست هیچ کس نمیتواند مرا ناراحت کند جالبه ولی ای کاش بتونید یه راه حلهای عملی برای پیاده سازیش نشون بدین. من یکی باید واقعا شخصیت خودمو ... نه اصلا ژنتیکمو باید عوض کنم تا بتوند تفکر علمی داشته باشم . هر کس بهم یه حرفی میزنه یا خودم یه حرکتی میکنم که فکر میکنم اشتباه بوده یه سال بهش فکر میکنم و خود خوری میکنم . حتی به نقاشیهای ماهان !.. مدتها فکر میکنم و این من رو واقعا اذیت میکنه.

زینب

چرا دیگه نمی نویسین؟

زرین تاج

خصوصی

زینب

مرسی بابت نظرات خوبت و انتقادات و پیشنهاداتت ایشاله قصد دارم همین کارو بکنم

فرشید

پسر خوب...منظورت از استفاده از نوجوون ها چیه!؟ پس شما عاشورا رو چطور واسه خودت توجیه میکنی؟؟؟ اون نوجوونایی که شما میگی استفاده!!!ازشون در جنگ اشتباه بوده پیام امام حسینو از پس قرنها گرفتن اما متاسفانه امثال شما هنوز متوجه نشدین که فدا شدن برای آرمان های اسلام سن و سال نمیشناسه...متاسفم که فکر میکنی امثال من رو مجبور به جنگ کردند.نه برادرم.ما خودمون این مسیر رو انتخاب کردیم و هیچوقت از این انتخاب پشیمون نمیشیم.یاحق

آوایی از دوردست

آن زمان که در رساله ها حتي جرات نمي کردند نام امام خميني را بياورند و به اختصار ”خ“ مي نوشتند دکتر شريعتي اعلام کرد که مقلد امام خميني است. شريعتي منتقد روحانيون بود اما بهترين دفاع ها را از روحانيت آگاه، فعال و درصحنه نموده است.شريعتي منتقد روحانيت تشيع صفوي يا به تعبير امام (ره)، آخوندهاي درباري يا اسلام آمريکائي است. "حسن رحیم پور ازغدی"