به امید روشن کردن اموری که مربوط به همه ماست

                                      پروفسور پوپر

-پیشرفت معرفت ما نتیجه تغییر و تصحیح معرفت پیشین ماست.

-بیشتر برای برطرف کردن عیب و نقص های مشخص بکوش تا برآوردن آرمانهای خیالی!

-تلاش مکن که با راه حل های سیاسی انسانها را خوشبخت کنی ، بلکه به جای آن ، نیروی خود را در راه از بین بردن عیب و نقص های مشخص به کار گیر.فوق العاده مهم! ( آقایونی که سیاستهای گذشتشون کشور رو امروز به اینجا کشونده ولی باز هم از آینده روشن و امید بخش صحبت می کنن -عملی که بنده اسمش رو امید واهی دادن گذاشتم -  و البته طرفدارانشون با دقت بیشتری پاراگراف پائینی رو  مطالعه کنند)

-اعمالمان را نباید تنها بر پایه این که در آینده ای دور در نیک بختی یا تیره روزی انسان ها چه سهمی دارد ، داوری کرد ، بلکه باید تاثیرات بلاواسطه آنها را در زمان حال نیز مورد توجه و قضاوت قرار داد.

-افسونگری آینده ی که ناکجاآبادگرائی به تصویر می کشد ، هیچ نسبتی با دور اندیشی عقلانی ندارد.

اگر از تظاهر به پیامبری و پیشگوئی سرنوشت دست بکشیم ، ممکن است بتوانیم سازنده مقدرات خویش باشیم.

-هرگز نباید فلان وضع اجتماعی را صرفا وسیله ای در راه رسیدن به هدف تلقی کنیم و بهانه مان هم این باشد که این وضع تاریخی گذراست ، زیرا هر موضعی ، موقتی و گذراست!


-ما اجازه نداریم آزادی را بخاطر آش عدسی بفروشیم . راه موفقیت از دموکراسی می گذرد چون قوه ابتکار بشری و قدرت خلاقیت انسان ، ذاتا با آزادی رابطه تنگاتنگ دارد.تنها زمانی که ما آزادانه بتوانیم سخن بگوییم و گفت و گو کنیم ، قادریم ایده ها و افکار راهنمای خود را کشف و کامل کنیم . اگر در جامعه خلاقیت و قوه ابتکار سرکوب شود ، اقتصاد چنین جامعه ای هم رو به انحطاط می گذارد.بحث تنها بر سر موفقیت اقتصادی نیست ، بلکه امکان انجام کاری ، رسیدن به هدفی  و داشتن ابتکار است.و برای دستیابی به اینها ، نیاز به دموکراسی داریم.ثروت یکی از ثمرات آزادی است و ابتکار ، از همه مهتر ، ثروت نتیجه آزادی بیان است.

-جاذبه ناکجاآبادگرائی ، ناشی از این غفلت ماست که به روشنی نمی دانیم بهشت را نمی توان بر گستره زمین آفرید.

 

اگر به درستی جملات بالا اعتقاد ندارید که هیچی! اما اگر اونچکه مطالعه فرمودید رو قبول دارید برای محقق شدنش در کشور عزیزمون به آقای حسن روحانی رای بدید!

 

 

 

 

دکتر محمد رضا عارف:

ما باور داریم اصلاح‌طلبی می‌تواند با سعه صدر پیشرفت کشور را رقم بزند.

 

بهبود فکرآزاد:

همه سیستم ها به اصلاحات نیاز دارند در غیر اینصورت دچار رخوت و فساد می شوند.

 

عده ی می خواهند از راه مقاومت به پیشرفت برسند اگر راه پیشرفت از مقاومتی که شما بهش اعتقاد دارید می گذشت ، الان باید کشورهائی همچون ونزوئلا ، کره شمالی ، برمه ، عراق ( در زمان صدام) و البته کشور خودمون  جزو پیشرفته ترین کشورها میشدن! بنابراین به پیشرفت رسیدن از راه مقاومت خیال باطلیست.

پیشرفت از راه تعامل سازنده بوجود میاد. مثل ژاپن ، کره جنوبی ، مالزی ، هند ، ترکیه ، برزیل و ...

/ 5 نظر / 67 بازدید
یکی از مردم

بشینید تا رای بیاره:))))))))))))))))))))))))))))))))))

زرین تاج

یعنی به نظرت از یک سوراخی که دو بار گزیده شدیم برای سومین بار هم گزیده بشیم؟ یعنی بس نبود ؟

زرین تاج

مبارک باشه . به امید روزهای بهتر برای کشورم .

نازنین مریم

اقای بهبود میشه چند تا از کارای خیلی بد احمدی نژاد رو بگید؟چون من مسکن مهر رو میبینم..افزایش حقوق فرهنگی ها رو میبینم..اینکه تصادفی ها رو رایگان بیمارستان پذیرش میشن رو میبینم..شجاعتش رو در برابر بعضی ها میبینم..و اینکه این همه تورم و گرانی به خاطر تحریم هست و جلیلی مگه نماینده ولی ف.قیه نیست؟ والا من این سوالا رو همش از بابام میپرسم ولی اونقدر عصبانی میشه جواب نمیده میگه تو نفهمی چرا واست توضیح بدم[چشمک][نگران]