یک پست چند مطلبی ( معرفی چند مقاله مفید)

مطلب اول:

اول می خوام بگم که چرا بجای پستی که قولش رو داده بودم این پست رو نوشتم.حقیقت اینه که در هفته ای که گذشت از بلاد پدری و مادری مهمان ویژه داشتیم برای همین نتونستم پست اصلی رو بنویسم. شنبه هفته آینده می تونید پست اصلی رو در باشگاه مجازی مطالعه بفرمائید.

مطلب دوم:

مطلب دوم در مورد ازدواج هست. چند روز پیش یکی از دوستام گفت که با یه دختر خانوم از یک خانواده مذهبی عقد کرده. تا می گن مذهبی من روی مهریه حساس تر میشم. گفتم چندتا سکه برای مهر گفتن ؟ گفت: 313 تا به نیت یاران امام زمان (عج) . با خودم گفتم عجب آدمهای مثلا مذهبی در کشور ما پیدا میشن . مهریه بالا در نظر می گیرن به  اسم ائمه ! قهر مهریه ی خانومی که واقعا دین رو متوجه شده اینقدر نیست. بلکه 14 سکه ( 14 معصوم شیعیان) یا کمتر از اون هست . بزارید مهریه بالا برای بی دین ها باشه و اونهائی که بجای خدا به مال بنده خدا چشم دارن و امید بستن! یا افرادی که شاخص ارزششون مال دنیاست!

راستی گفتم مهریه و ازدواج ، یاد برادرم افتادم که چند سال پیش باهاش اومده بودم تهران! این پنجشنبه که بیاد ایشون قاطی مرغ ها میشن. خلاصه این برادرم و اون دوستم قاطی مرغها شدن ولی من هنوز همون خروسی ام که بودم! خنده به هر حال بزرگتری گفتن کوچکتری گفتن! 

 

مطلب سوم:

معرفی چند مقاله مفید:

اگر می خواید بدونید که مادر چه نقش مهم و حیاتی رو برای فرزندش ایفا می کنه این دو مقاله رو مطالعه بفرمائید:

ریشه مشکلات ارتباطی به دوران کودکی بر می گردد.

تاثیر الگوهای دلبستگی در کودکی بر روابط با همسران در بزرگسالی

نقش مادران در ایجاد دلبستگی ایمن فرزندان

 بلوغ عاطفی و استقلال عاطفی ضرورتی برای زندگی موفق

 

این هم یک مقاله خیلی مفید در مورد پدیده ی اختلال پس از حوادث (آسیب ) . مطالعه ی این مقاله هم برای عزیزانی مفید هست که در زلزله ی اخیر در استان آذربایجان عزیزانشون رو از دست دادن و هم خانومهائی که در روابط پر خشونت هستن و همه افرادی که حوادث خیلی بدی براشون اتفاق افتاده. در پایان مقاله بهترین روش درمانی برای این  پدیده  استفاده از روان درمانی شناختی هست و نکته ای که در اینجا می خوام بهش اشاره کنم اینه که شما در باشگاه مجازی با تکنیک های نظریه ی شناخت درمانی آشنا شده و میشید بنیانگذار نظریه روان شناسی شناختی پروفسور بک هست. همچنین در باشگاه مجازی با تکنیک های نظریه ی طرحواره درمانی یانگ ، درمان عقلانی هیجانی الیس و روان شناسی مثبت نگر سلیگمن هم آشنا میشید.

 کودکان بیشترین صدمه را از اختلال پس از حوادث می بینند.

 

 مطلب چهارم: 

مطلب آخر شعریست زیبا از پروین اعتصامی گرامی:

                                    زندگی جز نفسی نیست 

روز بگذشته خیال است که از نو آید 

فرصت رفته محال است که از سر گردد

کشتزار دل تو کوش که تا سبز شود 

پیش از آن کاین رخ گلنار معصفر گردد

زندگی جز نفسی نیست ، غنیمت شمرش 

نیست امید که همواره نفس برگردد....


/ 4 نظر / 10 بازدید
زرین تاج

مبارک باشه پس کو شیرینی ؟ پس پرونده شما تشریف آورد بالا ! ضمنا در مورد مهریه هم عرض کنم اصلا اساس مهریه بر اساس اسلامه وگر نه شما کجا دیدی تو کلیسا یا دیر یا چه میدونم معبد عروس برا داماد اصلا مهریه ای تعیین کنه. اینها همه از برکات اسلامه ! خوب هر کس هم مسلمونتره مهریه اش باید بالاتر باشد .ان اکرمکم عند اله اتقواکم هم از همون جا ها میاد![چشمک]

رزا

به نظر من گذاشتن شروط ضمن عقد باید خوب جا بیفته وگرنه مهریه دو میلیون سکه ای هم کمه. یعنی اصلا بی فایده ست. ولی متاسفانه شروط ضمن عقد اصلا جا نیفتاده . نمی شه همون اول کاری بگی حق طلاق و حضانت بچه و ... رو می خوام. طرف مقابل و خانواده اش موضع می گیرن. مهریه هم باید در حدی باشه که داماد همون موقع به عروس بتونه بده . اصلا یه هدیه س، ولی برای همه جا افتاده که مهریه یه اهرم فشار می تونه باشه و ... . دوست من پزشک بود و البته همسرش هم ... . بعد از ازدواج متوجه مشکل روانی همسرش شد . با هزار زور طلاق گرفت و بچه اش هم که دیگه می دونید ، پیش باباش. اون یکی یکلی پول به همسر شکاکش داد تا جدا بشه، ... .

ترنم

ای کاش جامعه به جای تشویق که چه عرض کنم فشار برای ازدواج ، امنیت روانی برای کسایی که حاضر نیستن به هر قیمتی ازدواج کنن فراهم می کرد تقریبا نصف دوستای من که ازدواج کرده بودن جدا شدن. همه هم همین جوری هم آدم های مستقلی بودن. اصلا نمی دونم برای چی ازدواج کردن. اکثر دخترا یا توهم دوست داشته شدن پیدا می کنن یا برای پشت سر گذاشتن یه سری فشارهای اجتماعی . اونایی هم که مذهبی بودن می خواستن دینشون رو حفظ کنن !!! (به نظر من پشت هر کاری باید یه منطق که آدم رو قانع کنه باشه. )البته همه ی این ها بهونه خوبی هستش برای اینکه نسل بشر از بین نره. ولی تکلیف بچه هایی که به این دنیای درهم برهم میان چی می شه.

رزا

شما این پست رو بی طرف ننوشتید. یعنی بر اساس قضاوت شخصی تون و با توجه به مردبودنتون نوشتید. می بخشید که با اینکه من عضو جدیدم ، فضولی می کنم .[خجالت]