روز زن مبارک

خدای بزرگ ، به زنان مهربان تر از مردان است و هیچ مردی ، زنی از محارم خود را خوشحال نمی کند ، مگر آنکه خداوند متعال او را در قیامت شاد می کند .

                                                                                    رسول اکرم (ص) 

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن رو به همه شما خانم های عزیز و گرامی تبریک عرض می کنم. 

وقت به اطرافیان خودم نگاه می کنم می بینم بعضی از اونها مادرشون رو از دست دادن و پدرشون سرپرستشونه و بعضی ها هم پدرشون رو از دست دادن و مادرشون سرپرستشونه. 

قبول دارم که پدرها جایگاه خاص خودشون رو در خانواده دارن ، ولی خانواده های تک سرپرستی که مادر اونها رو اداره می کنه به مراتب وضعیت بهتری دارن تا خانواده ائی که پدر تنها سرپرست اعضاء خانوادست. اکثر شما اگه به اطرافتون نگاه کنید به همین نتیجه می رسید. 

روز مادر رو به همه مامان های مهربون تبریک عرض می کنم. بهترین و انسانی ترین وجه انسانها در نقش مادر متجلی میشه.

و در آخر اینکه:

به عکس ابتدائی این پست ، یه نگاه دیگه بندازید! 

 

*به زودی در باشگاه مجازی:

مسئله اشتغال زنان

/ 8 نظر / 22 بازدید
رزا

سلام آقای فکرآزاد. من هم روز مادر رو به همه مادران عزیز تبریک می گم. عکسی که انتخاب کردید مثل همیشه معنی زیبایی رو در بر داره: مهربانی مسئولیت ژذیری و فداکاری یک مادر ولی همین خصوصیات یک مادر مثل چاقوی دو لبه عمل می کنه. دقت کنید به سن این شخص به اینکه انچه از اسمون می باره فقط بارونه سنگ که نیست چه اشکالی داره بذاره خیس بشه دوبار که خیس شد یاد می گیره خودش بالای سرش چتر بگیره. به نظرم نهایت هنر یک مادر وقتی متجلی می شه که بتونه در عین نگرانی لبخند بزنه و از دور شاهد اوج و فرود فرزندش باشه تا به فرزندش اجازه رشد کردن بده. نور افتاب به نهال هایی که زیر سایه درختان بزرگ هستن نمی رسه. (ولی خودمونیم ها وب شیکی دارید عکس شیک هم می ذارید...)

رزا

این عکس من رو یاد یه نکته دیگه هم انداخت: اینکه گاهی مادرها محبت و همدلی رو با سرویس دادن به فرزندانشون اشتباه می گیرن.

lmohammad

دقیقا همینطوره و گاهی وقتا ندانسته به ضرر ما کار میکنن

نیکو

خدای من! خدای من! خدای من! چه تقارنی! چه همزمانی ای! چه فرصت طلایی ای برای من، که یکی دو هفته س این موضوع آینده ی وبلاگ شما ذهنم رو به شدت مشغول کرده و شده دغدغه ی روز و شبم. ... من خیلی خوشحالم بابت این اتفاق خوب و بی صبرانه در انتظار پست جدید می باشم پشت در وبلاگ شما ..!

نیکو

بابت تبریک هم ممنونیم. عکس هم حمایتهای پایان ناپذیر مادرها رو نشون میده حتی وقتی فرزندشون یک مرد گنده شده باشه و حتی اگر اونها توی این دنیا نباشن. البته با نظر خانم رزا تا حدی موافقم ولی به نظرم پیام تصویر این نبود و من فقط اون عشق بی مثال مادری رو ازش برداشت کردم که کاملا جنبه ی مثبتی داره.

رزا

قطعا عکس بار مثبت داره. من به عمد خواستم وجه دیگه این حمایت دیده بشه. اتفاقا به نظرم خوبه حمایت حدود داشته باشه پایان ناپذیر نباشه. اگر خانم ها به اندازه لازم مادر به اندازه لازم همسر باشن و بقیه ش رو صرف شاد بودن خودشون بکنن و دنبال ارزوهای خودشون هم باشن در نهایت فرزندان مستقل تری دارن و خودشون هم ارزوهاشون رو به اینده فرزندشون گره نمی زنن. می ذارن بچه هاشون زندگی خودشون رو بکنن نه زندگی نکرده اونها رو. به نظرم زندگی خانوادگی بخشی از زندگی زنه البته بخش عظیمش ولی همه ش نیست.

رزا

دیشب تو پارک یه پسر بچه دو ساله رو دیدم که خورد زمین و یه سنگ هم فرو رفت تو دستش. 3 تا واکنش پدرو مادر این بچه می تو نن داشته باشن - اهمیت ندن به راهشون ادامه بدن -با نگرانی و سایرواکنش های افراطی برن سمت بچه بلندش کنن.بچه هم بلند تر گریه کنه و خودش رو لوس کنه. واکنش پدر و مادر بچه این بود: وایسادن و به بچه که داشت گریه می کرد گفتن عزیزم چیزی نشده بلند شو. گریه بچه قطع شد و پدرومادرش به فاصله چند متری ایستادن تا بچه بلند شه. این مثال واقعی رو زدم تا منظورم رو از والدین لازم نه والدین کامل برسونم. حالا این نوع تربیت رو تعمیم بدید تا بزرگسالی این بچه.

دریا

سلام .چرا دیگه نمی نویسین ؟