با هنر روح خود را نوازش دهید!

...به مردم ثابت می کردم که چقدر در اشتباهند که فکر می کنند چونکه پیرتر شده اند عاشق شدن را قطع کرده اند ،چرا که آنها عملا از همان زمانی که عاشق شدن را متوقف کرده اند، شروع به پیرتر شدن کرده اند.

زندگی ماشینی با سرعت بالایی که داره باعث میشه بعضی وقتها یادمون بره که روح و روان هم داریم!به روابط بین فردی اشخاص نگاه کنید،به نظر شما انسانها نسبت به گذشته بی عاطفه تر و خشن تر نشدن؟راحت تر دل همدیگه رو نمی شکنن؟بدون اینکه وجدانشون اندکی به درد بیاد؟!روابط بین افراد از عمق چندانی بر خوردار نیست، وقتی که می بینی کوچک ترین تعارضی در بین اونها تبدیل به یک بحران بزرگ میشه!(البته استثنا همیشه وجود داره)

بهتره انسان قاطی چنین جماعتی نشه.ولی متاسفانه این پیشنهاد عملی نیست.ارتباط برقرار کردن در سطح جامعه بخاطر تامین نیازها، اجتناب ناپذیره.بخاطر تامین نیازهامون محکوم به ارتباط برقرار کردن حتی با انسانهای رشد نیافته هستیم. خبر بدتر اینه که ممکنه اون انسان روشد نیافته نسبت به ما در گروهی که عضوش هستیم جایگاه بالاتری رو نسبت به ما داشته باشه مثل یک مدیر ارشد. 

در ارتباط با افراد رشد نیافته روح و روانت زخمی میشه.این هم اجتناب ناپذیره!وقتی که می بینی روح و روانت زخمی شدن و حتی در بعضی از مواقع آلوده به تاثیر رفتارهای مخرب این افراد -احساس می کنی که داری شبیه اونها می شی-

                                وقتشه که به هنر پناه ببری!

به کمک آثار زیبای هنری مثل دیدن چندتا عکس زیبا یا مطالعه ی متون کوتاه و تاثیر گذار ادبی و البته یک موسیقی دلنشین می تونی روح و روانت رو تیمار کنی و بعد انسانی خودت رو جلا بدی طوری که تاثیر نازیبایی هایی رو که جامعه ی رشد نیافته و به دور از اخلاق روی روح و روانت گذاشته رو پاک کنی.اگر دوست داری این کار خوب رو در حق خودت انجام بدی...

... من یک پیشنهاد خوب برات دارم!

می خوام یک اثر هنری زیبا رو بهت معرفی کنم که در اون هم عکسهای زیباییی وجود داره،هم موسیقی زیبایی در هنگام دیدن این عکسها روحت رو نوازش میده و هم متون زیبای ادبی داره که تورو به فکر کردن وا می داره، فکر کردن به چیزهایی که توی زندگیت هست ولی تو کمتر بهشون توجه می کردی. البته استثناء همیشه وجود داره!

در اینجا(خدا حافظی یک نابغه) شما با یک اثر زیبای هنری آشنا می شید.

از عموی گرامی بخاطر به اشتراک گذاشتن این اثر هنری زیبا صمیمانه سپاسگزارم. 

انسانها باید در طول زندگی هر روز کمی موسیقی گوش دهند،کمی شعر بخوانند و روزی یک تصویر زیبا ببینند تا علایق دنیوی نتوانند حس زیبایی شناسی را ،که خداوند در روح او قرار داده است،نابود کنند.

                                                                                 گوته

/ 1 نظر / 6 بازدید
گلپونه

از همین امروز دستورات گوته اجرا خواهد شد.