هنوزم زنده ام و زنده بودنم خاریست!

 -آقا بهبود!

-بله!

-شما هئیت میرین؟!

-نه. اعتقادی به این کارها ندارم! نباید در گذشته موند باید ازش درس گرفت.

- ولی هئیت خیلی خوبه!

-می دونی خوب چیه؟ اینکه امامت رو بشناسی. بجای هئیت رفتن برو کتاب بخون.امامت رو بشناس! حالا بگو ببینم امام حسین (ع) امام چندمه؟

-هشتم!

-پدر سوخته!لبخند پس این امامی که در مشهد خودمون هست امام چندمه؟

-لبخنداما ششم!

-ببین! امام حسین (ع) امام سومه. امام رضا (ع) امام هشتمه. اونهائی که میرن این هئیت ها تقریبا مثل تو هستن. حالا شاید بدونن امام حسین (ع) امام چندم هست ولی اکثرشون نمی تونن چندتا حدیث از ایشون بگن. یا نمی دونن چرا ایشون قیام کردن . فقط عده ی اندکی از اونها امام حسین (ع) رو تا حدودی میشناسن از اون عده هم اکثریتشون به آموزه های ایشون عمل نمی کنن برای همین جامعه مون اینطوری شده . در گذشته موندیم ، در ظاهر مسائل موندیم ، متن رو ول کردیمو به حاشیه چسبیدیم برای همینه که جامعه مون از نظر اخلاقی سقوط کرده ... متاسفانه در جامعه ما  از امام حسین (ع) فقط اسمش مونده!

این بخشی از صحبتهای من با یک نوجوون بود . به اونچکه به اون پسر گفتم عمیقا اعتقاد دارم. برای همین برخی از آموزه های امام حسین (ع) رو در این پست قرار میدم:

 

ای مردم ! از آنچه خدا به دوستداران خود پند داده پند گیرید....

خداوند آنان (فرزندان اسرائیل) را مورد نکوهش قرار داد بخاطر اینکه در میان ستمکاران بودند و اعمال زشت و فاسد آنان را تماشا می کردند ولی به طمع آنچکه داشتند و از بیم آنکه در محذور واقع شوند ، آنان را از اعمال نهی نمی کردند ، با اینکه خدا می فرمایند از مردم نترسید از من بترسید (مائده آیه 44) و خداوند می فرمایند ( مردان و زنان با ایمان ، دوستان یکدیگرند ، که به کارهای پسندیده وا می دارند و از کارهای ناپسند باز می دارند (سوره توبه آیه 71)

... اکنون می بینید پیمانهای خدا شکسته می شود ولی ناراحت و هراسناک نمی شوید ، در حالی که ننگ شکستن پیمانهای پدرانتان را بر نمی تابید ، عهد و پیمان رسول خدا (ص) خار شده است.

به نابینایان ، لالان و زمین گیر شدگان کمک نمی کنید و کسی که در این ره احساس وظیفه می کند را مورد حمایت قرار نمی دهید و با چاپلوسی و سازش با ستمگران ، امنیت خود را فراهم می آورید.

تمام این موارد از آن چیزهائیست که خداوند بدان فرمان داده تا جلوگیری نمایید و بطور گروهی نهی از منکر کنید در حالی که شما از این فرمان غافل شدید.بیشترین مصیبت شامل حال شماست که نتوانستید جایگاه واقعی علما را حفظ کنید و در این خصوص مغلوب شدید و ای کاش شما شعورتان را در این رابطه به کار می گرفتید!

شما (علما) جایگاه و موقعیت خود را به ستمکاران واگذاشتید و زمام کارهای خدا را به دست آنها سپردید وی آنان در شبهات عمل کردند پی خواهش های نفسانی خود رفتند.آنچه باعث سلطه آنان بر این مقام شد ، گریز شما از مرگ و شیفتگی شما به زندگ دنیوی بود....شما با این روحیه و روش ، ناتوان را در چنگال این ستمکاران قرار دادید تا یکی برده وار سرکوفته باشد و دیگری از بیچاره وار سرگرم تامین آب و نان.فرمانروایان ، خودسرانه مملکت را دستخوش حوادث ناخوشایند نمایند....

در هر شهری سخنور درباری بر منبر فراز دارند ... دستشان در انجام هر کاری در تمام سرزمینشان باز است  و مردم برده وار بدون داشتن کمترین قدرت دفاع تحت فرمان آنهایند.برخی زورگو و کینه ورزند و بر ناتوان سخت می گیرند...

پس شما (علمای دین) ما را یاری نکردید و در حق ما انصاف ننمودید ....

ای گروه کوفیان ! شما همه یکدل و یکصدا به دشمنی با دوستان خود پرداختید و از یاور دشمنانتان شدید بدون اینکه دشمنانتان در میان شما عدالتی را برقرار سازند یا آرزوئی از شما را برآورده نمایند.نفرین خدا بر شما باد!

هان! لعنت خدا بر پیمان شکنانی که پیمانها و سوگندها را پس از تحکیم و تثبیت آن بشکنند ، با آنکه خدا را شاهد و ضامن گرفته بودند.

 

              حسین هنوز هم تنهاست!

این هم یک شعر زیبا از (آقای محمد علی بهمنی) در وصف گمراهان گذشته و حال که زنده بودن امام حسین (ع) همچون خاریست در چشم آنها!

دراین زمانه‌ی بی‌های‌وهوی لال‌پرست
خوشا به حال کلاغان قیل‌ و قال‌ پرست

چگونه شرح دهم لحظه لحظه‌ی خود را
برای این همه ناباور خیال‌ پرست

به شب‌نشینی خرچنگ‌های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال‌ پرست

رسیده‌ها چه غریب و نچیده می‌افتند
به پای هرزه‌علف‌های باغ کال‌پرست

رسیده‌ام به کمالی که جز اناالحق نیست
کمال دار برای من کمال پرست

هنوز زنده‌ام و زنده بودنم خاری‌ست
به تنگ‌چشمی نامردم زوال‌پرست

                                                                       تقدیم به حسین بن علی (ع)

عنوان پست بعدی:

پست بعدی مقابله با خشونت خانگی. (دوستانی که مبحث مربوط به خشونت خانگی رو دنبال می کنند پست قبلی رو از دست ندن!)

*به وبلاگ خانم زرین تاج مراجعه کنید. در وبلاگ ایشون مطلب مفیدی در مورد فرزندپروری مطرح شده.zarintajkhanoom.blogfa.com

*در نظر سنجی جدید باشگاه مجازی شرکت کنید. تشکر فراوان از افرادی که در نظر سنجی پیشین شرکت کردند.

/ 0 نظر / 17 بازدید