تحلیل یک بیانیه و ذکر چند نکته

                                           بیانیه مزوٍِر!

چند نکته رو خدمت افرادی که در سپاه پاسداران این بیانیه رو تهیه کردن عرض می کنم.امیدوارم بعد از مطالعه عرایض بنده این گروه مدعی نشه که این بیانیه متعلق به اونها نبوده!

ابتدا به برخی از کلماتی که در این بیانیه بکار رفته شده اشاره می کنم.

-...تجمع در برابر منزل کروبی که منجر به تیراندازی از سمت منزل وی و زخمی شدن چند تن گردید...

چرا دراین بخش از بیانیه از کلمه" از" استفاده شده؟یعنی کسی به منزل آقای کروبی تیر اندازی نکرد؟وقتی می گید "از سمت منزل آقای کروبی تیر اندازی شده و در ادامه می نویسید که تعدادی زخمی شدن..."به دنبال القای چه دیدگاهی در ذهن مخاطب هستید؟

در فیلمی که بی بی 30 در این زمینه نشون داد مخاطبین دیدن که فردی به دوربین مدار بسه منزل آقای کروبی تیر اندازی کرد بنابراین تیر اندازی از طرف افرادی که اونها رو بی تدبیر می نامید هم انجام شده نه فقط از طرف منزل آقای کروبی.

راستی گفتم بی بی 30 یاد کلیپ حمله به خوابگاه دانشگاه تهران افتادم که قبلا یه عده ای سعی می کردن بگن اونها هم خودسر بودن ولی دیدیم که یونیفرم نظامی داشتن.باز هم بی بی 30 حقیقت رو نشون داد!

-....تحلیل‌ها و نظرات پریشان و عاری از حقیقت شده...

متاسفانه افرادی که این بیانیه رو تهیه کردن در تحلیلهای خودشون هم از زور استفاده می کنن و به زور می خوان به مخاطبشون بگن که تحلیل مخالف  تحلیل ما ، عاری از حقیقت هست و ما حقیقت رو فقط می دونیم اون هم حقیقت از نوع ماندگار؟؟؟!!!!و بعد به مخاطب می خواد بگه ما نه تنها حقیقت ماندگار رو می دونیم بلکه برترین و بهترین راه حل رو هم ما می تونیم بهتون ارائه کنیم.(راه حل نه تنها بهتره بلکه برتر هم هست!)

اما در مورد عبارت "حقیقت ماندگار":

هدف از راه اندازی باشگاه مجازی آشنائی مخاطب با نگاه واقع گرایانه به مسائل هیجانی هست که در زندگی با اونها روبرو میشه.بنده در این زمینه مطالعه و تحقیق کردم و می کنم با این وجود نمی دونم عبارت"حقیقت ماندگار" یعنی چی؟!

حتی اگر اتفاقی بر اساس رویداد دیگری از بین بره شما نمی تونید واقعیت اول رو نفی کنید.مثل زمانی که بیمار هستید و دارو مصرف می کنید و حالتون خوب میشه.بله! بعد از مصرف دارو حقیقت دوم"بهبودی شما"جای خودش رو به حقیقت اول میده"دوره بیماریتون"با این وجود هر دو حقیقت وجود دارن اما در زمان های مختلف."حقیقت ماندگار" یعنی چی؟بنظر من یعنی استفاده از زور در انتقال مطلب!

توصیه جدی دارم به افرادی که این بیانیه رو نوشتن:

 مبادا تفکرات خودتان را به گفته خودتان حقیقت ماندگار بدانید و در مقابل تفکرات مخالف را به طور مطلق باطل ، زیرا ذهن شما با کنار هم گذاشتن این دو به رفتار شما جهت می دهد که این جهت دهی رفتار می تواند نتایج خطرناکی در پی داشته باشد.

-....مورد انزجار و تنفر عمومی ملت قرار گرفته‌اند ...

این بیانیه شماست یا ملت؟!چرا از طرف ملت حرف می زنید؟باز هم استفاده از زور برای القای دیدگاه!می خواد به مخاطب بگه دیدگاه ما دیدگاه ملت هست!

- همه آگاهان و اهل بصیرت اوج هوشمندی و تدبیر بسیجیان دریادل را باور داشته و هیچ‌گاه تحت تاثیر تبلیغات بی‌اساس دشمنان قسم‌خورده

یعنی اگر کسی هوشمندی بسیجیان رو قبول نداشته باشه آگاه و با بصیرت نیست!؟در ادامه همین پست شما رو با گوشه ای از بصیرت بسیجیان آشنا می کنم.(البته بعضی از بسیجیان)

و دوباره استفاده از زور"تبلیغات دیگران بی اساس هست و ما حقیقت ماندگار رو می دونیم".البته بنده نمی دونم حقیقت ماندگار یعنی چی؟!

اما چند سئوال دیگر:

گفته میشه این اعمال نیروهای خودسر و بی تدبیر در سه روز انجام شده.اگر شما با رفتار این افراد واقعا مخالف بودید چرا در همان روز اول جلوی اونها رو نگرفتید؟؟؟؟؟

چرا نیروی انتظامی جلوشون رو نگرفت البته گفته میشه وقتی کار به تیر اندازی رسید گارد ویژه دخالت کرد.

چطور میشه یک عده خیلی راحت می تونن در پایتخت کشور بغیر از عربده کشی هفت تیر کشی هم بکنند و در نهایت فقط یک بیانیه صادر بشه؟!اما اگر چندتا جوون شیشه یک مغازه رو در تظاهرات بشکنن(که البته عملشان محکوم هست)بیانیه پشت بیانیه صادر میشه و آقای صدا و سیما بطور کامل و به کرات این تصاور و خبر رو پوشش میده.

چطور میشه وقتی در تظاهرات یک عده آدم بی بصیرت و بی تدبیر به اموال عمومی خسارت می زدند در توصیف این افراد از واژه اراذل و اوباش استفاده میشد ولی این افراد با اینکه همزمان عربده کشی کردن و هفت تیر کشی هم کردن فقط بی تدبیر و خودسر هستند؟!(من هم واژه ها رو جابجا کردم که فکر نکنید فقط خودتون بلدید!در اصل هر دو گروه خودسر و بی بصیرت هستند).

چطور میشه که جواب هفت تیر کشی یک عده ای فقط بیانیه هست و راهپیمائی کردن یک عده و ابراز عقیده با قلم و وبلاگ و وبسایت جریمش زندان هست!عجب عدالتی!به آقای احمدی نژاد بگید قبل از توزیع عادلانه یارانه ها آزادی رو عادلانه تقسیم کنه.

قول داده بودم گوشه ای از بصیرت بعضی از آقایون بسیجی رو خدمتتن عرض کنم که آزادی براشون اونور مطلقه!

سایت حدیث سرو:

هم اکنون منابع خبری حدیث سرو اطلاع دادند که مسجد در محاصره نیروهای بسیجی می باشد و آنهابا سنگ پرانی بطرف مسجد می کوشند که بار دیگر مسجد را به تصرف خود در آورند.

بخشی از سخنان آیت الله دستغیب بعد از حمله وحشیانه به مسجد قبا:

 ....وقتی این افراد با این وضع به مسجد حمله کردند آن بیست نفری که در مسجد بودند ، از شدت ناراحتی می لرزیدند که نقل شده است یکی از این مهاجمین گفته است ما می خواهیم هر بیست نفر را به قتل برسانیم .

.... آن آقایان مهاجم بنا بر نقلی در دستشان هم قمه بوده و هم باتوم و... و پشت سرشان هم از خود آقایان بودند

 ... بنده به شما مسئولین مربوطه نصیحت می کنم که: شما مهاجمین را مواظب باشید ، دوستان ما بر عکس این افراد کسی را ندارند که حامی آنها باشد غیر از خدایتعالی و با این اعمال و رفتار آخرت خودتان را نسوزانید و متوجه عالم مرگ و قیامت باشید.

..پس حواستان باشد که به داد دین خودتان برسیدکه خدا می فرماید : من ظالم هستم اگر به نفع مظلوم انتقام نکشم

 البته بنده هدفم از این حرفها نصیحت این آقایان بود؛ البته ما خدایتعالی را داریم و اوست که پشتیبان ما است.

این هم بخشی از سخنان آیت الله سید علی محمد دستغیب که در پایان همان نصیحتی را به مسئولین داشتند که مرحوم آیت الله منتظری داشتند که آخرت خودتان را برای دنیای کس دیگر خراب نکنید.

خواننده گرامی!

 لازم می دونم به این نکته اشاره کنم که به احتمال زیاد نصایح آیات منتظری و دستغیب اشاره به این حدیث حضرت محمد(ص) هست که می فرمایند:

بدبخت کسی است که آخرتش را به دنیا بفروشد و بدبخت تر از او کسی است که آخرتش را به دنیای دیگری بفروشد.

نکته بعدی در باره اتوریته(از دست دادن آزادی فکری) شدن شما بسیجیان و سپاهیان(البته نه همه شما) است:

شما در گذشته در عرصه سیاسی مگر همان افرادی نبودید که آیت الله رفسنجانی و آقای ناطق نوری رو حقیقت ماندگار(تعبیر خودتان) می دونستید!و به شدت از اونها حمایت می کردید؟جالب اینه که امروز از کسی به همون شدت حمایت می کنید(محمود احمدی نژاد)که سخنان شدید اللحنی رو در زمان مناظرات انتخاباتی خطاب به این دو فرد مهم نظام ایراد کرد.

                     گذشته اگر یادتان برود محکوم به تکرار خطاها هستید.

منظور بنده این نیست که آقایان احمدی نژاد ، آیت الله رفسنجانی و ناطق نوری چه هستند یا نیستند بلکه روی سخنم با شماست. مراقب باشید که آزادی فکری خودتان را به شخصی از دست ندهید که حضرت علی (ع) می فرمایند:

                               بنده دیگری نباش که خداوند تو را آزاد آفرید.

مبادا شخص جایز الخطائی را حقیقت مطلق و دیگری را باطل مطلق بدانید که هر دو دیدگاه مطلقا اشتباست.

ما منتظر بیانیه بعدی شما در مورد حمله افراد خشونت طلب به مسجد قبا و بیت آیت الله دستغیب هستیم در غیر این صورت حق داریم که بگوییم اونها دیگه بسیجی بودن!

اگر گفتگو را بلد نیستید سکوت کنید.چرا خشونت؟چرا باتوم،قمه،هفت تیر کشی؟مگر شما نمی دونید که خشونت در نگاه دین محکوم است:

حضرت محمد (ص):

سه چیز از رفتار ایمانی است:

کسی که اگر به خشم آید و خشمش او را به رفتار باطل واندارد و ...

و در حدیث دیگری می فرمایند

خشمگین نشو که خشم موجب فساد است.

امام علی(ع):

خشم نوعی دیوانگی است زیرا آدم خشمگین پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگیش قطعی است.

امام صادق(ع):

هر که بر خشم خویش مسلط نباشد،اختیار عقلش را هم نخواهد داشت.

بنابراین شایسته هست که از خشونت پرهیز کنید و این رو بدونید ذهن مردم به بیانیه دادن ها توجه نمی کنه بلکه رفتار رو به عنوان شاخص در نظر می گیره.اینکه شما خودتون رو چقدر مقدس می دونید مهم نیست اینکه مردم چقدر شما رو مقدس می دونن مهم هست.بنده معتقدم اگر رفتارهای خشونت آمیز ادامه داشته باشه نه تنها تصویر بسیج و سپاه در ذهن افراد منفی میشه بلکه به اسلام ،انقلاب و نظریه ولایت فقیه هم آسیب می زنید(که البته زدید) ببینید یک خواننده برای بنده چه کامنت خصوصی نوشته:(البته بنده همونطوری که در پست دیگری خواهم نوشت با اینگونه دیدگاه ها به شدت مخالفم.هدف بنده از بیان این دیدگاه اینه که بدونیم این دیدگاه ها وجود داره.)

وقتی توی پستهاتون از امام و پیغمبر مثال می زنید یه حال بدی میشم دلم میخواد همون لحظه پنجره رو ببندم اما اون قسمت رو ندید میگیرم و به اصل مطلب می پردازم.

متاسفانه بعضی از دیدگاه های منفی از بسیج و سپاه گذشته و به ائمه رسیده!شما خبر ندارید.

مراقب باشید!شما در مقابل رفتار خودتون مسئول هستید مبادا از ایرانیان نسخه شیعی طالبان بسازید.این چه تفکریست که جواب حرف مخالف رو با هفت تیر کشی،باتوم و در یک کلام خشونت میده.این تفکر تفکر دینی نیست هر چند صاحبش ادعا کنه سرباز امام زمانه یا هر چیز دیگری هست.پیشتر گفتم ذهن رفتار رو ملاک قرار می ده.

آقایون بیانیه نویس لطفا اندکی به رابطه این حدیث و خبر توجه کنید:

امام علی (ع):

مردم به دولتمردان و حاکمان خود شبیه تر هستند تا به پدرانشان

روزنامه خراسان 16/06/89 صفحه حوادث:

  زورگیری در سال جاری ۴۶ درصد افزایش یافته است

 رواج دهنده بدیها نباشیم.
همچنین بدونید آدمیزاد نباید زیاد ادعا کنه که "حقیقت ماندگار" رو می دونه (من واقعا نمی دون این عبارت یعنی چی.باور بفرمائید!)و اینکه برترین و بهترین راه حل نزدشه.هر وقت فکر کردید حقیقت رو می دونید به این حدیث امام حسین(ع)توجه داشته باشید:

دیدن حقیقت مثل دیدن موریست که در یک شب تاریک بر روی یک گلیم سیاه در حال حرکت است هر وقت این مور را دیدید حقیقت را هم خواهید دید.

                                                                                                  یا حق

 

/ 7 نظر / 6 بازدید
تندک

پست سیاسی روانشناختی بود نه؟

احسان

ادم تو وبلاگ شخصیش باید نظر خودشو بیان کنه نباید بره که یه وبلاگه دیگه درست کنه کار خوب بود ولی لطفا اقا بهبود احتیاط کنین

رویا

به جرات می گم بهترین تحلیلی بود که درباره این بیانیه و بیانیه هایی از این دست خوندم.

sina

عـــــــــــــــالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

احسان

خدا رو شکر جمله اخر رو متوجه شدین من خطاب به تندک گفتم که ادم در وبلاگ شخصیش باید علاوه بر نظرات علمی نظرات شخصی خودشم مطرح کنه حتی اگر به موضوع وبلاگ مربوط نباشد و اینکه نباید یه وبلاگ دیگه درست کنه تا بخواد نظر شخصیشو اعلام کنه حالا متوجه شدین یا بیشتر توضیح بدم

زرین تاج

میشه لطفا بهم بگین با چه سایتی تند و تند عکس میزارین؟

aliyeh

سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.