خبر های مفید

-خب اول در باره صحبت های رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در باره بیماریهای روانتنی هست:

 

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به تعریف سلامت در ابعاد مختلف جسمی، روانی، رفاه اجتماعی و معنوی، گفت: بهداشت روان یکی از اولویت‌های مطرح در عوامل موثر بر سلامت است؛ این در حالی است که اکنون عوامل استرس زا و بار بیماری‌های روان تنی در کشور بسیار بالاست.به گزارش ایسنا، دکتر سید شهاب الدین صدر در همایش عوامل اجتماعی موثر بر سلامت گفت: در حال حاضر عوامل استرس زا و بیماری های روان تنی در جامعه بسیار بالاست و جلوگیری از این بیماری ها تنها در اختیار وزارت بهداشت نیست. وی افزود: ریشه کن کردن عوامل فقر و اعتیاد، عزم حکومت و دولت را می‌طلبد.

 

اگر یادتون باشه پیشتر با هم در باره تاثیر وضعیت هیجانی فرد بر وضعیت سلامت جسمیش گفتگو کرده بودیم.مطالب مربوط به این موضوع در بخش بیماریهای روان تنی ذخیره و طبقه بندی شده.

 

-خبر بعدی درباره ی ارتباط کار طولانی با افسردگی هست:

کار طولانی با افسردگی ارتباط دارد
نتایج بررسی های اخیر محققان انگلیسی نشان می دهد، کارمندانی که ساعت های طولانی در محل کار هستند نسبت به دیگران ۲ برابر بیشتر در معرض خطر افسردگی قرار دارند.

به نوشته سایت «CNN» احتمال بروز افسردگی در کارمندانی که بیش از ۱۱ ساعت در روز یا ۵۵ ساعت در هفته سر کار حضور دارند، زیاد است. نتیجه بررسی که در دهه ۹۰ روی ۲هزار کارمند ۳۵ تا ۵۵ ساله انجام گرفت، نشان داد بین اضافه کاری و افسردگی ارتباط وجود دارد. اگرچه کارمندانی که ساعت های طولانی در محل کار حضور دارند حقوق بیشتری می گیرند اما افسردگی در آن ها بیشتر دیده می  شود. طولانی بودن ساعت کاری نه تنها روی کارآیی بلکه بر سلامت و زندگی خانوادگی فرد نیز تاثیر منفی می گذارد.

 

با توجه به اینکه حال حاضر در باشگاه مجازی داریم با هم در مورد کمالگرائی گفتگو می کنیم فکر کردم جالب باشه که از وجود این گزارش مطع بشید.

 

-خبر سوم در باره ی معرفی یک گروه خوب هست:

اگر در فیس - بوک فعالیت می کنید ، زوج درمانی رو لایک کنید تا بتونید از مطالب و مقاله های خوبی که در این صفحه قرار می گیره بهرمند بشید.بنده هم اگر فرصتی برام پیش بیاد مطالبی رو برای صفحه ی زوج درمانی در نظر می گیرم.

 

-خبر چهارم درباره ی معرفی یک برنامه مفید هست:

روزهای پنجشنبه حدود ساعت 13/30 شبکه سه سیما (خودمون!!!چشمک) برنامه ای رو پخش می کنه با عنوان گلبرگ.در حال حاضر موضوع گفتگو در این برنامه مربوط به مسئله مهم روابط جنس-ی هست که اگر در یک رابطه زناشوئی در وضعیت رضات بخشی برای طرفین نباشه می تونه به زندگی مشترک آسیب های جدی رو وارد کنه.پیشنهاد می کنم این برنامه رو مشاهده بفرمائید.

 

توضیح:

منبع خبرهای اول و دوم روزنامه خراسان هست.

/ 1 نظر / 7 بازدید
ماری

مرسی از پیغامتون من قسمت زوج درمانی رو توی فیس بوک بقول انگلیسی زبا ها لایک کردم ولی اون برنامه تلویزیون رو دیگه شرمنده نمیشه دید من یک پیشنهاد دیگه هم دارم اگر اجازه بدید اینجا بعضی وقت ها از مواردی که به ما مراجعه میکنند زوج ها رو منظورم هست مطرح کنم و راجع به اون اگر فرصتی شد کمی بحث کنیم