تصمیم بهبود!

خانم زنجبیل و دوستانشون وبلاگ مفیدی رو تحت عنوان راه گشا راه اندازی کردن.به نظر من این وبلاگ می تونه مکان خوبی باشه برای اونها یی که از مطرح کردن مسائلشون در دنیای واقعی بیم  دارن.این گروه از افراد می تونن در این وبلاگ تمرین کنن تا یاد بگیرن چطوری می تونن مشکلاتشون رو در دنیای واقعی مطرح کنن.(افزایش اعتماد به نفس).

نکته ی مهم تر از اون این هست که خیلی از ما فکر می کنیم مشکلات زندگیمون منحصر به فرد هست (این تفکر ما رو به شدت ناراحت می کنه)ولی وقتی مشکلاتمون رو  در یک همچین مکانی هائی مطرح می کنیم می بینیم مشکل یا مشکلاتمون تا حد زیادی عمومی هستن.وقتی فرد به این نتیجه گیری می رسه فشار روانیش کمتر میشه و می تونه با مسئله ی خودش بازتر برخورد کنه.

خوبی دیگر این وبلاگ این هست که فردی که مشکلش رو مطرح  میکنه به کمک دوستانی که در اون وبلاگ نظرشون رو می نویسن می تونه به مشکلش از زاویه های دیگری نگاه کنه و بصیرت و شناخت خودش رو از مشکلش ارتقا بده.

در عین حال همه ی ما می دونیم که در یک اقدام نیک و مثبت می کنه نکات منفی و بدی هائی هم وجود داشته باشه که خانم زنجبیل در پی نوشتی که در پست خانم ملکه نوشتن به اون اشاره کردن.

از نکات منفی دیگر زیاد شدن بیش از اندازه ی نظرات متضاد و متناقصی هست که مطرح کننده ی مشکل رو برای اتخاذ تصمیم درست گیج و سر در گم می کنه.همچنن متاسفانه دیده میشه بعضی از دوستان در قسمت کامنت دونی کامنتهائی رو می نویسن که بجای افزایش بصیرت فرد مطرح کننده ی مشکل یا همدلی و همدردی بیشتر  بجای اینکه در مورد مشکل مطرح شده مطلب بنویسن به شخصیت مطرح کننده ی مشکل حمله می کنن که این اقدام باعث افزایش فشار روانی فرد شده و ممکنه دیگر دوستان از مطرح کردن مشکلاتشون در این وبلاگ مفید منصرف بشن.یا مثلا بعضی از افراد طوری کامنت هاشون رو می نویسن که خلاقیت رو از فرد می گیره.به عنوان مثال ارائه ی پیشنهاد بصورت یا این یا اون رو انتخاب کن!

در مجموع خوبی های این وبلاگ به بدیهاش فعلا می چربه و امیدوارم این برتری حفظ بشه و نکات منفی هم کم کم از بین بره.(که البته بیشتر اونها ربطی به وبلاگ نداره).

تصمیم گرفتم تا جائی که وقتم اجازه می ده مشکلات مطرح شده در این وبلاگ رو بخونم و نظرات خودم رو در مورد این مشکلات در باشگاه مجازی(همین وبلاگ) بنویسم.این عمل رو به دو دلیل انجام می دم:

1-افزایش بصیرت افرادی که مشکلاتشون رو در وبلاگ رهگشا مطرح می کنن.(برای اتخاذ تصمیم بهتر)

2-سعی می کنم تا جائی که ممکنه برای تشریح مشکلات دوستان از اطلاعاتی که تا به حال در باشگاه مجازی و وبلاگ قبلی ام -مدیریت روابط فردی-نوشته ام استفاده کنم تا هم دوستان با روشهای استفاده از ابزارها و مطالب مطرح شده بیشتر آشنا بشن و هم اینکه افرادی که مشکلاتشون رو مطرح می کنن بتونن به اطلاعات بیشتری که به مشکلشون مربوط هست برای اتخاذ تصمیمات درست تر دسترسی داشته باشن.

در پست بعدی علاوه بر تهیه ی پست مربوط به" آشنائی با سطوح سه گانه ی تفکر" در مورد مشکل مطرح شده توسط "خانم ملکه" نیز مطالبی را مطرح خواهم کرد.

در پایان لازم می دونم به این نکته اشاره کنم که:

اگر آقایون اینقدر شهامت و بصیرت داشتند که یک همچین اقداماتی رو انجام بدن به نظرم الان جامعه ی شادتر ی داشتیم.جامعه ی که در اون فساد،اعتیاد، طلاق و خشونت خیلی خیلی کمتر از ارقام فعلی باشه.

بنده بعضی از مواقع که در گوگل جستجو می کنم میبین آقایون بصورت گروهی مثلا دارن در مورد فلان قطعه ی ماشین با هم صحبت می کنن!که مثلا یکی میگه فلان مارک رو نخرید من خریدم خوب نبوده یا بالعکس!البته ممکنه وبلاگ هائی همچون وبلاگ راه گشا توسط آقایون راه اندازی شده و بنده خبر ندارم ولی اگر شما خبر دارید به بنده معرفی کنید،خوشحال میشم!

به نظر شما چطوری می تونیم یک همچین وبلاگ مفیدی رو برای آقایون هم در نظر بگیریم که در اون مشکلات زناشوئی شون رو مطرح کنن؟بدون اینکه از چیزی بترسن!

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
گلپونه

یه دوستی داشتیم که خدا رحمتش کنه همیشه به همسرم میگفت زنها برای این تو عرصه های اجتماعی - گروهی موفق ترن چون راحت با هم صحبت میکنن و از همه چیز به هم میگن و از تجربیات همدیگه استفاده میکنن. درست اشاره کردین متاسفانه این همدلی گروهی در بین آقایون وجود نداره

گلپونه

اما نمیدونم چه راهکاری برای پبشنهادتون ارائه بدم.

زرین تاج

البته منظورم همه آقایون نیست منظورم همسر خودمه!

صالحي

سلام - خدا قوت دوست من بهبود خان وبلاگت همچنان موفق پیش میرود . امید وارم در این مسیر خیر بیش از پیش موفق و پیروز باشی پایدار باشی بهنام صالحی