به باشگاه مجازی پرورش عضلات هیجانی خوش آمدید

به دانش روان را توانگر کنید .فردوسی

انتقاد ارزشمند است
ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸۸  کلمات کلیدی: متفرقه

کامنتی برای بنده نوشته شده که در اون از نوع ادبیات و کلمات بکار رفته شده در بخش ستون معرفی باشگاه مجازی انتقاد شده.این انتقاد رو (با حذف بخشهای نامربوط به مسئله ی اصلی)برای شما می نویسم.

هدف اینه که این انتقاد رو مطالعه کنید و بفرمائید که شما مخالف یا موافق این انتقاد هستید؟همچنین انتقاد شده که متن نوشته شده در ستون معرفی علمی نیست؟نظر شما چیه؟!آیا نیاز به اصلاح هست یا نه؟

سلام بهبود عزیز.ممنون از شما.وبلاگت را دیدم. چون عادت دارم فقط از عزیزانم انتقاد کنم باید بگویم که در معرفی وبلاگت یک نوع دافعه دیده می شود .شما موضوعات کاملا" واقعی را- که من هم تا حدودی با آن موافقم_ با کلمات بسیار خشن مطرح می کنی. در متنی به این کوتاهی حداقل 8 کلمه مثل کودن بی شعور سفیه مسخره ابلهانه و... به کار آمده که برای یک موضوع روانشناسی و اجتماعی بسیار ناهنجار است و در خواننده ی این چنین مقولاتی که در پی آموختن و کسب آرامش و شادی هستند دافعه ایجاد می کند. می توان وباید در قالب های خوشایند تری مقولات پیچیده را طرح کرد. بی پرده گویی نباید منجر به توضیح هتاک گونه و خشن مباحث مهم اجتماعی شود. از اینکه دغدغه ی این معضلات بسیار با اهمیت را داری خوشحالم ولی بیاد داشته باش که باید بهتر از این از نظراتت دفاع کنی و مخاطبان را جذب. طرح یک مقوله اجتماعی با انگ های متداول مغلطه گرایان و پوپولیست ها مخالفم. راستش من به عنوان یک خواننده خیلی سعی کردم متن را تا آخر بخوانم. من سر حرف خود هستم. نوع ادبیات به کار رفته در آن علمی نیست.شعاری و سرسری به نظر می آید در حالی که جوهره اصلی آن محکم تر از ظاهرش است. یک موضوع اصولی ادبیات شکیل تر و علمی تری می جوید. به امید دیدار

---------------------------------------------------------------------------------------------

 عقل قوت گیرد از عقل دگر                    پیشه گر کامل شود از پیشه گر     -مولوی-

تشکر فراوان از همه ی شما دوستان خوبی که از باشگاه مجازی انتقاد می کنید و دوستان دیگری که در نظر سنجی شرکت می کنند و نظرات ارزشمند خودشون رو با ما به اشتراک می گذارند.دوستی که این انتقاد رو مطرح فرمودند در توضیح برای بنده نوشتند که با اصل مطلب مشکلی ندارند بلکه انتقاد ایشان به نوع کلمات و ادبیات بکار رفته ی در آن است.با توجه به اینکه اکثر قاطع افراد شرکت کننده در این نظر خواهی اینگونه برداشت نکردند که متن نوشته شده توهین به افراد است بنده هم تصمیم گرفتم در محتوای متن نوشته شده تغییری ایجاد نکنم.

در مورد محتوای متن عرض کنم که:این درست است که همه ی ما انسانها منحصر به فردیم اما آنچه به نظر می رسد وجه مشترک کل بشر از دیروز تا به امروز بوده است جهالت و نادانی اوست.دلایل بیشماری برای اثبات سخن بنده وجود دارد،دلایلی که بر هیچ کس پوشیده نیست.

اما در مورد کلمات بکار رفته بنده پذیرای پیشنهادات دوستان هستم آیا شما کلمات جایگذینی برای این کلمات(سفیه-نادان-کودن) در ستون معرفی وبلاگ دارید که از نظر وزن شبیه هم نباشند؟

لازم به ذکر است که متن نوشته شده در ستون معرفی وبلاگ متعلق به دکتر آلبرت الیس است.(بنیانگذار سبک درمانی رفتار درمانی عقلانی هیجانی)