به باشگاه مجازی پرورش عضلات هیجانی خوش آمدید

به دانش روان را توانگر کنید .فردوسی

معرفی کتاب
ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: معرفی کتاب

...برخی از زوجین اظهار می کردند از ازدواجشان راضی هستند اما هنوز هم در بسیاری از زمینه ها با یکدیگر اختلاف نظر داشتند ، علایقشان متفاوت بود و به ارزشهائی از نوع دیگر پایبند بودند.آنها مانند دیگر زوجها  بر سر پول ،بچه ها و .... اختلاف نظر داشتند  و هرگز وحدتی کامل و صد در صد  و بدون عیب و نقص در بینشان وجود نداشت.

من در پژوهش هایم زوج های دارای اختلاف نظر را مشاهده می کردم و سپس سالها بعد رد آنها را می گرفتم و می دیدم ازدواجشان تا چه حد مستحکم است.دریافتم زوجهائی که در ابتدا شکایاتی از رفتارهای یکدیگر داشتند ، سالها بعد پایدارترین ازدواج ها را پیدا می کردند.پژوهش من نشان می دهد مهمتر از داشتن نظرات هماهنگ ، این است که زوج ها تفاوت هایشان را چگونه رفع می کنند.

اگر یک درس از سالها پژوهش آموخته باشم ،آن درس این است که ازدواج پایدار نتیجه توانائی زوج در حل و فصل مشاجراتی است که در هر رابطه ای اجتناب ناپذیر است.

                                                                                        دکتر جان گاتمن

لطفا به ادامه مطلب مراجعه بفرمائید


کتابی که امروز می خوام بهتون معرفی کنم نویسندش دکتر گاتمن نیست!پیشنهاد بنده به شما اینه که کتابهای فوق العاده ارزشمند دکتر گاتمن رو چشم بسته بخرید.فقط مراقب باشید که کتاب هائی با محتویات تکراری رو تهیه نفرمائید.این تذکر رو از این جهت خدمتتون عرض کردم که در بازار کتاب ، کتابهای مشابه دکتر گاتمن توسط ناشران مختلف به نامهای مختلف چاپ شده.بنابراین مراقب باشید.

ایجاد روابط صمیمی(7 رهنمود برای ارتباط موثر) عنوان کتابی هست که قراره در این پست باهاش آشنا بشید.علت اینکه معرفی این پست رو با مقدمه ای از دکتر گاتمن شروع کردم این بود که هدف دکتر آلبرت الیس و تد کرافورد(نویسنده های این کتاب)از نگارش کتاب ایجاد روابط صمیمی آموزش تکنیک هائی به زوجین هست که با کمک اونها بتونن مشکلات خودشون رو حل کنن و روابط خودشون رو غنی کنن.

این کتاب ارزشمند در 13 فصل نوشته شده.در کتاب به کررات مثالهای واقعی از مشاجرات زوجین وجود داره که اونها تونستن با کمک تکنیکهای معرفی شده در این کتاب مشکلات رابطه ای خودشون رو حل کنن.

این کتاب که به همت انتشارات رسا تهیه و توزیع شده  206 صفحه داره و قیمتش 2200 تومان هست.

دکتر ویلیام گلسر در توصیف این کتاب گفته:

(کتابی برای افرادی که عمری را در ارتباطات با دیگران در آشفتگی گذرانده اند...این کتاب را بسیار بسیار جدی برای هر کس با هر مشکلی در ارتباط با هر کس دیگری توصیه می کنم ، به عبارتی و به معنای واقعی کلمه به همه)

در باب کتاب و کسب علم:(علم چو آید بتو گوید چه کن)

                                        

هیچ گنجی سودمند تر از دانش نیست .امام محمد باقر(ع)

دانش آموختن در هر حالی واجب است. امام صادق(ع)

جمله تاریکی است این محنت سرای      علم در وی چون چراغی رهنمای(عطار)

بیاموز هر چند دشوارت آید          که دشوار از آموختن گشت آسان.

(ناصر خسرو)

 

             امام علی(ع):وقتی دانستید عمل کنید

 

عنوان پست بعدی:

این دنیائی که داریم درش زندگی می کنیم چگونه جائی هست؟